Zależy ci na nowoczesnym i oszczędnym ogrzewaniu twojego domu? Wybierz pompę ciepła będącą lepszą alternatywna do coraz droższego ogrzewania gazowego.

Ekologiczne i tanie ogrzewanie domu

Zależy Ci na czystym i świeżym powietrzu bez strat energii spowodowanych wietrzeniem pomieszczeń?

Planujesz budowę własnego domu? Zastanawiasz się nad wyborem systemu grzewczego? Szukasz systemu, który będzie wydajny, a zarazem ekonomiczny w użytkowaniu? Rozwiązaniem dla Ciebie i Twojego domu może być nowoczesna pompa ciepła.

Jak działa pompa ciepła i dlaczego warto ją wybrać?

Urządzenia grzewcze oparte na odnawialnych źródłach energii są niezwykle atrakcyjnym połączeniem niskich kosztów i ekologii. Pompy ciepła są tego doskonałym przykładem — wykorzystują naturalną temperaturę otaczających dom gleb, wody i powietrza do zasilania, a podczas pracy nie wytwarzają szkodliwych spalin ani gazów. Do zasilania potrzebują jedynie prądu, dzięki czemu znacznie zmniejszają comiesięczne wydatki.

Pompa ciepła to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych, za wyborem której przemawiają:

  1. niskie koszty eksploatacji,
  2. bezobsługowe użytkowanie,
  3. kompaktowy rozmiar urządzenia,
  4. możliwość korzystania z odnawialnych źródeł energii.

Naszym Klientom oferujemy wysokiej jakości pompy ciepła – urządzenia odznaczające się bezobsługową eksploatacją oraz czystą pracą. Urządzenie nie wymaga oddzielnego pomieszczenia, a dzięki korzystaniu z „czystych” źródeł energii nie generuje zanieczyszczeń w postaci pyłu czy kurzu. To pozwala zwiększyć funkcjonalność kotłowni i jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń gospodarczą w domu.

O wyborze pompy ciepła warto pomyśleć już na etapie adaptacji projektu domu, przy czym pompa ciepła może być z powodzeniem zainstalowana także w obiekcie już eksploatowanym, przyczyniając się w ten sposób do znacznego obniżenia kosztów ogrzewania pomieszczeń.

Kompleksowy montaż pompy ciepła

Odnawialne źródła energii mogą zaskoczyć ich użytkowników nie tylko niskim kosztem utrzymania i wysokim standardem ekologicznym — wrażenie może robić również mnogość zastosowań takich urządzeń. Pompy ciepła w zależności od rodzaju mogą działać na dwa sposoby: jednofunkcyjnie lub dwufunkcyjnie. Te pierwsze służą wyłącznie do podgrzewania wody użytkowej, drugie zaś mogą zostać wykorzystane również w instalacjach grzewczych.

Jako nowoczesne urządzenia, pompy ciepła doskonale sprawdzają się we współpracy z panelami fotowoltaicznymi – tak wykonana realizacja oferuje jeszcze większe oszczędności w comiesięcznych rachunkach. Świetnie sprawdza się również z systemami ogrzewania podłogowego. Dzięki mnogości zastosowań oraz dobrym przystosowaniu do innowacyjnych rozwiązań jest idealnym wyborem dla nowoczesnych, energooszczędnych domów.

Wybór pompy ciepła — powietrzna czy gruntowa?

O skuteczności odnawialnych źródeł energii w dużej mierze decyduje ich prawidłowe dobranie do warunków naturalnych, które są do dyspozycji w najbliższym otoczeniu budynku. W RES Comfort możemy zaoferować naszym klientom dwa typy pomp ciepła:

  • powietrzne – atrakcyjne cenowo, uniwersalne i wielofunkcyjne,
  • gruntowe — wymagające inwestycji na większą skalę i dużej działki, jednak bardzo wydajne.

Wybór typu urządzenia, który będzie najlepszy dla Twojego domu, jest w dużej mierze zależny od tego, jakie możliwości stwarza otoczenie. Decydując się na projekt od RES Comfort, możesz liczyć na profesjonalne doradztwo i przeprowadzenie analizy, która pomoże Ci wybrać najbardziej wydajną opcję — i dopasowaną do Twojego budżetu.

Kompleksowy montaż pompy ciepła

Inwestycja w odnawialne źródła energii wciąż dla wielu osób jest obcym tematem, przez co brak profesjonalnego wsparcia może prowadzić do błędów w doborze urządzenia. W RES Comfort oferujemy kompleksowe przeprowadzenie audytów, na podstawie których ustalamy optymalną moc oraz szczegółowe parametry. W ten sposób unikniesz ryzyka, że zainstalowana pompa ciepła będzie zbyt słaba bądź przewymiarowana.

Przeprowadzenie analizy i obliczeń przed rozpoczęciem projektu i realizacji w zakresie odnawialnych źródeł energii oferuje wiele korzyści. Pewność, że pompa ciepła będzie dobrze dobrana, gwarantuje przede wszystkim możliwość optymalizacji pracy urządzenia, co zwiększa jego żywotność. Ponadto, właściwe określenie zapotrzebowania na moc pozwala w większym stopniu zapewnić komfort temperaturowy w domu — dzięki temu unikniesz sytuacji, w której urządzenie zbyt mocno lub zbyt słabo ogrzewa pomieszczenia w chłodniejszych miesiącach.

Kompleksowy montaż pompy ciepła

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów zapewniamy profesjonalny montaż nowoczesnych systemów grzewczych w domach jednorodzinnych i obiektach użytkowych. Pompy ciepła dobieramy adekwatnie do kubatury budynku, co pozwala na zapewnienie optymalnej temperatury powietrza przy niskim zużyciu energii elektrycznej.

Nasze instalacje pomp ciepła odznaczają się sprawną i bezawaryjną pracą przez długi czas eksploatacji. Ich żywotność zwiększamy zapewniając dostęp do profesjonalnych usług serwisowych. Świadczymy regularne przeglądy techniczne i serwisowe, a w razie awarii zapewniamy usługi naprawcze.

Atrakcyjne dofinansowania dla odnawialnych źródeł energii

Ekologiczne zasilanie i ogrzewanie budynków dzięki szeregowi korzyści, jakie oferuje zyskuje coraz większą popularność nie tylko wśród zwykłych użytkowników. Wiele instytucji w Polsce i Unii Europejskiej decyduje się na stworzenie atrakcyjnych programów dofinansowań, dzięki którym opcja inwestycji w pompę ciepła jest dostępna również dla tych osób, które nie mają wystarczającego budżetu. RES Comfort oferuje doradztwo również w tej kwestii — dzięki ulgom i dodatkom publicznym możesz mieć pewność, że najlepsze urządzenie dla Twojego domu nie przerośnie Twojego budżetu.

RES Comfort — specjaliści w dziedzinie pomp ciepła

Jeśli nie jesteś pewny, czy inwestycja w odnawialne źródła energii jest dla Ciebie dobrym wyborem, postaw na nasze doradztwo. Posiadamy szeroką wiedzę na temat zastosowania, montażu i serwisowania pomp ciepła i chętnie dzielimy się nią z naszymi klientami. W RES Comfort dbamy o to, aby każdy zrealizowany przez nas projekt zapewniał pełną satysfakcję jego przyszłym użytkownikom.

Klientów zainteresowanych inwestycją w pompę ciepła zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania. W ofercie posiadamy zarówno powietrzne jak i gruntowe pompy ciepła, których dobór uzależniamy adekwatnie od lokalizacji nieruchomości.