Montaż pierwszego etapu rekuperacji w Rogozińcu.

Kolejny inwestor, który zdecydował się na wentylację mechaniczną w swoim domu. Prezentujemy wykonany przez nas pierwszy etap rekuperacji w miejscowości Rogoziniec niedaleko Zbąszynia. Inwestycja mniej typowa w porównaniu do tych prezentowanych dotychczas. Ze względu na niższą wysokość styropianu (wynoszącą 7 cm) musieliśmy wykonać instalację na rurach fi 63. Samo zredukowanie średnicy z pospolitej wielkości 75 mm, zmienia znacznie założenia projektowe oraz sprzętowe. Najistotniejszą zmianą jest ilość przewodów idących do skrzynek rozprężnych. Potrzebna jest ich większa ilość by dostarczyć taka samą ilość powietrza co przy rurach fi 75. Istotnym parametrem jest tutaj prędkość, by nie przekroczyć jej zalecanej wartości. W przypadku poprowadzenia identycznej ilości rur fi 63 co fi 75 (w celu dostarczenia takiej samej ilości powietrza), w tej mniejszej średnicy powietrze popłynie nawet z 25% większą prędkością. Już taka różnica może spowodować przekroczenie zalecanej wartości i będzie sprawiać dyskomfort podczas korzystania z rekuperacji.

Prowadzone rury po posadzce również nie mogą się krzyżować. Należało odpowiednio rozplanować trasę takiej dużej ilości rur, by nie kolidowały dodatkowo z innymi instalacjami (np. widoczna instalacja odkurzacza centralnego, również naszego autorstwa). Instalacja odkurzacz centralnego wykonana w systemie węża chowanego w ścianie. Łatwo rozpoznać po długich łukach, które nie tworzą oporów przy wyciąganiu węża z gniazda. Jej także nie mogło zabraknąć na tej budowie.

Cieszy nas każda wykonana instalacja dla naszych inwestorów. Z miłą chęcią zrealizujemy takie zlecenie również dla Ciebie! Jesteśmy ekspertami w dziedzinie rekuperacji, pomp ciepła, klimatyzacji oraz odkurzacza centralnego. Zadbamy byś zawsze czuł się komfortowo w swoim domu . Służymy również możliwością serwisu montowanego przez nas sprzętu. Skontaktuj się z nami, a przekażemy więcej informacji!