Montaż rekuperacji w miejscowości Poznań.

Wentylacja mechaniczna nie raz pokazała, że jest niezastąpiona jako rozwiązanie wentylacji w budynku. Dlatego też coraz więcej inwestorów decyduje się na nią podczas budowy swojego domu. Naszej ekipie ostatnio udało się zakończyć prace nad pierwszym etapem montażu rekuperacji w Poznaniu. Przygotowaliśmy projekt i wykonaliśmy instalacje dla budynku o łącznej powierzchni użytkowej 500 m2. Obiekt ze względu na dużą powierzchnię wymagał podziału na 4 strefy, po dwie na każdą kondygnację. Docelowo w budynku będą pracować dwa rekuperatory. Do każdej ze stref idzie zaizolowana rura spiro, która trafia do rozdzielacza. Rury wychodzące z rozdzielaczy do puszek rozprężnych na piętrze będą izolowane gruba warstwą wełny, by oddzielić je od przestrzeni nieogrzewanej na strychu.

Sama inwestycja wymagała niestandardowych rozwiązań. W pomieszczeniu biurowym ze względu na wysokie pomieszczenie (ok 6 metrów), zamiast standardowego anemostatu sufitowego zamontowaliśmy anemostat ścienny z kratką. Dodatkowo dom posiadał wydzieloną strefę wellness. Takie pomieszczenia potrzebują odpowiednio zaprojektowanego doboru rozwiązań ze względu na wymagania stawiane wentylacji. W takiej strefie panuje duża wilgotność ze względu na wytwarzaną parę wodną. Uwagę należy również zwrócić na ludzi przebywających bez pełnej odzieży. Projektowo powinniśmy zapewnić warunki podobne jak na publiczny basenie. Takie odpowiednie balansowanie nawiewem oraz wywiewem, nie jest często spotykane w budownictwie jednorodzinnym. Dla naszych ekspertów nie stanowiło to problemu!

Jeżeli również myślisz nad rekuperacją w swoim domu, jednak potrzebujesz informacji na temat jej doboru oraz montażu, skontaktuj się z nami! Specjalizujemy się w instalacjach rekuperacji, pomp ciepła, klimatyzacji oraz odkurzacza centralnego. Nasi doradcy pomogą w doborze sprzętu, zaprojektują instalację oraz ekipa naszych fachowców przyjedzie wykonać twoją realizację. Służymy również w przyszłości serwisem montowanych przez nas urządzeń. Zapraszamy!