Ogrzewanie podłogowe w Poznaniu- piętro.

Po zakończonych instalacjach przechodzimy do ostatniego etapu przed wylaniem posadzek. Inwestor zdecydował się w swoim budynku na ogrzewanie podłogowe. Takie rozwiązanie zapewni korzystny rozkład ciepła w całym wnętrzu budynku. Całość instalacji będzie pracować na niższych temperaturach. W znacznym stopniu zlikwidujemy różnice temperatur pomiędzy poszczególnymi częściami pomieszczeń. Pamiętać trzeba, że aby uzyskać oczekiwany efekt należy podzielić instalacje na strefy. Wszystkie pętle do danych stref wychodzą bezpośrednio z rozdzielacza. Każda pętla w danej strefie powinna mieć maksymalnie 100m oraz posiadać rozstaw pomiędzy rurkami wynoszący ok. 15 cm (tutaj inwestor zażyczył sobie 10 cm). Dodatkowo przy zdecydowaniu się na ogrzewanie podłogowe nie będziemy mieli później problemu z wybraniem źródła ciepła. Dla przykładu taka pompa ciepła będzie mogła pracować z wysoką sprawnością.

Na tę chwilę udało nam się wykonać ogrzewanie podłogowe w Poznaniu na całej powierzchni piętra. Przed przystąpieniem do rozwijania rur, wykładamy całą powierzchnie podłogi styropianem. Styropian jako izolacja będzie chronił, aby transportowane ciepło nie trafiało do gruntu, a kierowało całość do pomieszczenia. Na ułożony styropian rozkładamy folię do podłogówki. Na niej będziemy rozwijać każdą z naszych pętli. Każda pętli wykonywana jest na wzór ślimaka, aby naprzemiennie znajdowały się rura części zasilania i części powrotu. Dzięki temu uzyskamy równomierny rozkład ciepła. Każdą z rur przybijamy za pomocą takera w miarę gęstych odległościach, aby usztywnić pracującą instalację. Po tym wszystkim inwestor może bez problemu przejść już do wylania posadzek.

RES Comfort jako firma świadczymy usługi w dziedzinie pomp ciepła, rekuperacji, klimatyzacja oraz odkurzacza centralnego. Działamy na terenie Poznania i w okręgu 100 km. Oferujemy projekt, korzystną wycenę, profesjonalny montaż oraz serwis montowanego przez nas sprzętu. W razie pytań zachęcamy do bezpośredniego kontaktu!