Realizacja pompy ciepła w Stęszewie.

Praca nad kolejnym zleceniem zakończona. Inwestor w tym przypadku zdecydował się wymienić swoje stare źródło ciepła na nowe. Udało się przekonać go na odnawialne źródło energii jakie dostarcza pompa ciepła. Wybór jednostki padł na pompę ciepła marki Panasonic o mocy 9 kW. Przyzwoity sprzęt, który pozyskuje energię cieplną z powietrza. Zapewniamy w ten sposób pewne i niezależne źródło, które w znaczny sposób przyczyni się do niższych kosztów eksploatacyjnych, a więc niższych rachunków. Kotłownia wymagała więc renowacji. Z naszej strony doradziliśmy jaki sprzęt dobrać oraz przedstawiliśmy jak będzie wyglądać całość instalacji i po akceptacji inwestora przeszliśmy od razu do montażu pompy ciepła.

Nasza jednostką znajdująca się na dworze ma za zadanie pobrać energię cieplną z otoczenia. Sama jednostka ustawiona jest na betonowych blokach na wysokości ok. 30 cm. Chroni to jednostkę głównie w okresie zimowym, gdy spadnie śnieg i będzie się tworzył lód. Dodatkowo pod pompą wykopaliśmy dołek, który zasypaliśmy kamyszkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu skraplana woda podczas pracy urządzenia oraz defrostu nie będzie zbierać się na gruncie, tylko infiltrować w głąb gleby. Wewnątrz kotłowni energia cieplna jest odbierana i przekazywana do zbiornika c.w.u. oraz bufora. Nie można zapomnieć o całej armaturze, która kontroluje prace instalacji. Przeponowe naczynie zbiorcze kontrolujące ciśnienie, pompy tłoczące wodę, czy zawory odcinające wodę w układzie. To wszystko zapewnia ciepło w całym budynku.

Jesteśmy firma specjalizującą się w dziedzinie pomp ciepła, rekuperacji, klimatyzacji oraz odkurzacza centralnego. Podczas kontaktu doradzimy i zaprojektujemy instalacje dedykowaną twojemu budynkowi. Wykonamy ofertę i przyjedziemy zamontować twój sprzęt. W przypadku przyszłych serwisów, również służymy pomocą. Jeżeli potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z nami!