Realizacja pompy ciepła we Wrześni.

Kolejny montaż pompy ciepła Panasonic za nami! Jednostka Panasonic Aquarea All-in-One T-CAP o mocy 16 kW wraz z buforem Trinity 80L i zbiornikiem 185L, czekają na zbliżający się sezon grzewczy.

W nowo postawionym budynku, inwestor planujący ogrzewanie w pełni zaufał naszym poradą i zdecydował się na montaż pompy ciepła. Sami dobraliśmy, zaprojektowaliśmy i ustawiliśmy serce ogrzewanego budynku. Ważnym aspektem przy doborze mocy jednostki była izolacyjność domu oraz ilość okien, które pozwalają nam określić zapotrzebowanie na ciepło w budynku. Dobrze zaprojektowana pompa ciepła pozwala nam na uniknięcie niepotrzebnych kosztów spowodowanych jej złym doborem mocy. Zbyt niska moc powoduje załączanie się grzałki elektrycznej, której zadaniem jest wyrównanie naszej mocy cieplnej w sytuacjach kryzysowych, gdy temperatury spadają mocno poniżej zera. Zbyt duża moc pompy również nie jest przez nas pożądana. W takich sytuacjach pompa będzie bardzo często się załączać, co generuje zwiększenie się zużycia prądu i skraca żywotność pompy.

Jeżeli szukasz ogrzewania w swoim nowym mieszkaniu lub planujesz wymienić stary kocioł w swojej kotłowni, skontaktuj się z nami! Pomożemy dobrać jednostkę oraz wystawimy ofertę, a w promieniu ok. 100km od Poznania profesjonalnie zamontujemy!