Realizacja systemu rekuperacji w Sędzinku.

Nie przestajemy ze zleceniami na wentylację mechaniczną i po raz kolejny nasza ekipa spisała się na medal! Kontynuowaliśmy kolejne etapy prac na terenie inwestycji w Sędzinku. Wykonaliśmy całość pierwszego etapu instalacji rekuperacji oraz zawiesiliśmy docelową jednostkę. W tym przypadku padło na jednostkę sufitową marki TopVac, którą umiejscowiliśmy w garażu. Jest to idealna opcja w takiego typu miejscach. Całość ukryła się w niepodwieszanym suficie, gdzie nie będzie problemu z wglądem na instalację oraz z wykonaniem późniejszych serwisów. Dodatkowo nie zabieramy w ten sposób miejsca w kotłowni. Nie jest to popularne rozwiązanie, ale znajdzie swoje uzasadnienie w niektórych przypadkach. Informujemy o tym naszych klientów podczas oględzin w momencie doboru urządzeń.

Sama instalacja została podzielona na dwie osobne kondygnację. Zastosowaliśmy metalowe rozdzielacze dwurzędowe na dolną kondygnację oraz płaskie plastikowe na piętro. W przestrzeni parteru rury idą w suficie podwieszanym, natomiast na piętrze instalacja znajduję się w ciepłej strefie nieogrzewanego poddasza, zaizolowana od górnej części grubą warstwą wełny. Takie izolowanie rur zapobiega wykraplaniu się wody w skutek różnicy temperatur. Unikamy w ten sposób strat ciepła oraz stojącej wody w instalacji, w miejscach gdzie rury znajdują się w nieogrzewanej strefie. Na tę chwilę czekamy, aż inna ekipa wykona podwieszenie sufitów, byśmy mogli przyjechać dociąć puszki oraz zamontować anemostaty. Wtedy dopiero wykonamy regulację całej instalacji zgodnie z wartościami zapisanymi w projekcie.

Jako firma specjalizujemy się nie tylko w dziedzinie rekuperacji. Wykonujemy również instalacje pomp ciepła, klimatyzacji oraz odkurzacza centralnego. Zapewniamy każdemu z naszych klientów fachowe doradztwo w doborze sprzętu, projekt instalacji oraz montaż wybranego rozwiązania. Oferujemy również opiekę nad montowaną przez nas instalacją, świadczymy serwisy urządzeń oraz reagujemy w razie ewentualnych awarii. Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej na temat naszych usług!