Realizacja systemu wentylacji w Poznaniu.

Na fotografiach prezentujemy naszą kolejną realizację w jednym z poznańskich warsztatów, który zleciał nam montaż systemu wentylacji. W nowo powstałym warsztacie wymaganiem było odpowiednio zaprojektowana wentylacja. Dołożyliśmy wszelkich starań, by całość działała sprawnie, jak i cieszyła oko. Dlatego iż instalacja umieszczona jest w otwartej przestrzeni (nie w suficie podwieszanym), użyliśmy rury sztywne, nazywane inaczej rurami spiro.

Rury spiro to ocynkowane, spiralnie zwijane rury wentylacyjne, które charakteryzują się dużą sprawnością przepływu powietrza. W porównaniu do innych alternatywnych rodzajów rur używanych w wentylacji np. giętka rura flex, nie posiada karbowanego wnętrza przez co przesył powietrza nie generuje tak dużych start na długich odcinkach instalacji. Rury spiro są sztywne jak i trwałe, co wpływa na żywotność systemu wentylacji, tym bardziej gdy znajduję się ona w warsztacie, w którym mamy większe obciążenie zanieczyszczeniami oraz centralne wentylacyjne są mocniejsze niż te które posiadamy w naszych codziennych domostwach. Minusem takiego rozwiązania jest niestety cena, ponieważ same rury spiro bywają drogie, a dodatkowo zmuszeni jesteśmy do zaopatrzenia się w kształtki, które też kosztują. Patrząc jednak na to jak rozległa jest instalacja oraz z jaką mocą pracuję centrala, takie zastosowanie jest najbardziej odpowiednie.

Jeżeli w swoim zakładzie pracy lub w swoim domu planujesz montaż systemu wentylacji, skontaktuj się z nami. Oferujemy wycenę oraz profesjonalny montaż w okręgu ok. 100 km od Poznania!