Blog

Przeczytaj nasze wpisy

 

 

 

 

 

 

 • 18/01/2023 0 Komentarze
  Funkcja bufora dla pomp ciepła w instalacjach grzewczych

  Ogrzewanie oparte na odnawialnych źródłach energii to rozwiązanie, dzięki któremu zyskujemy długie lata bezawaryjnej pracy urządzenia przy utrzymaniu niskich kosztów. Aby to osiągnąć, potrzebujemy instalacji dobrze dobranej do naszych potrzeb oraz profesjonalnie wykonanego montażu. Jeśli decydujemy się na pompę ciepła, właściwe określenie typu i mocy urządzenia to nie wszystko - równie ważną kwestią jest podjęcie decyzji o tym, czy potrzebny będzie nam jest bufor. 

  Dowiedz się więcej
 • 22/11/2022 0 Komentarze
  Jak prawidłowo dobrać pompę ciepła?

  Nowoczesne urządzenia grzewcze i odnawialne źródła energii zyskują coraz większą popularność ze względu na ich sprawność, bezawaryjność oraz neutralność środowiskową. Zainteresowani są nimi nie tylko ci, którzy są w trakcie inwestycji budowlanej. Ich montaż coraz częściej wykorzystywany jest również w renowacji starszych budynków. Do chętnie wybieranych instalacji należą również pompy ciepła - jednak duża różnorodność modeli dostępnych na rynku sprawia, że przed zakupem urządzenia należy przeanalizować wiele czynników, aby dobrać optymalny model dla swojego domu.

  Dowiedz się więcej
 • 04/10/2022 0 Komentarze
  Pompa ciepła i fotowoltaika - jak ich współpraca przekłada się na nasze rachunki

  Wybór ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań energetycznych do domu to ukłon w stronę naszego budżetu. Zastosowanie nowoczesnych technologii takich jak pompy ciepła lub panele fotowoltaiczne to nie tylko sposób na ochronę środowiska, ale również oszczędność na domowych rachunkach. W jaki sposób połączenie tych dwóch instalacji pomoże Ci odłożyć pieniądze i zmniejszyć wydatki za energię elektryczną i cieplną? Przekonaj się jakie zalety wynikają ze zintegrowania dwóch najbardziej powszechnych systemów dla gospodarstw domowych!

  Dowiedz się więcej
 • 15/09/2022 0 Komentarze
  Jak na nasze zdrowie oraz komfort pracy wpływa dobrze wentylowane pomieszczenie?

  Nie jest żadną tajemnicą, że system wentylacji stosowany w różnego rodzaju budynkach ma decydujący wpływ na samopoczucie znajdujących się w nich osób. Czystość i świeżość powietrza w domu lub biurze daje nam wszystkim uczucie przyjemności i rześkości, a to przekłada się na bardziej efektywny wypoczynek oraz wydajniejszą pracę. Właśnie dlatego w coraz większej liczbie budynków (zarówno tych prywatnych, jak i służbowych) montowany jest system wentylacji.

  Dowiedz się więcej
 • 25/07/2022 0 Komentarze
  Pompy ciepła - dla kogo dofinansowanie?

  Ostatnimi czasy coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na montaż w swojej przestrzeni pomp ciepła. Jest to obok systemu fotowoltaicznego najpopularniejsze urządzenie z kategorii odnawialnych źródeł energii. Niestety część osób, które początkowo były zainteresowane montażem pomp ciepła w swoim budynku szybko rezygnuje, gdy pojawia się kwestia finansów oraz zakup odpowiednich urządzeń. Bardzo ważną informacją jest fakt, że już od kilku lat funkcjonują specjale programy państwowe mające za zadanie dofinansować zakup niezbędnego sprzętu.

  Dowiedz się więcej
 • 26/05/2022 0 Komentarze
  Dlaczego warto zamontować pompę ciepła?

  Ostatnimi czasy coraz więcej konsumentów decyduje się na montaż w swoich budynkach ekologicznych systemów grzewczych, na których czele znajdują się pompy ciepła. Są to nowoczesne urządzenia, które mogą być montowane w różnego rodzaju przestrzeniach, zarówno tych prywatnych, jak i komercyjnych oraz przemysłowych. Ich wysoka sprawność pracy oraz stosunkowo niskie koszty eksploatacji powodują, że urządzenia te coraz częściej zastępują tradycyjnie stosowane piece centralnego ogrzewania.

  Dowiedz się więcej
 • 17/02/2022 0 Komentarze
  Kiedy najlepiej zamontować system rekuperacji?

  W ostatnich latach coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na montaż w swoim budynku systemu rekuperacji. Jest to bardzo nowoczesna instalacja, która pozwala na zaoszczędzenie znacznej kwoty pieniędzy przeznaczanej na ogrzewanie pomieszczeń. Coś, co jest niezwykle istotne to przede wszystkim fakt, że rekuperacja może być instalowana nie tylko w nowobudowanych domach, ale również w tych już istniejących. Każdy moment jest dobry, aby zadbać o swój komfort oraz finanse gospodarstwa domowego.

  Dowiedz się więcej
 • 28/01/2022 0 Komentarze
  Dlaczego serwis klimatyzacji jest tak istotny?

  W obecnych czasach bardzo wiele przestrzeni prywatnych i służbowych zostało wyposażonych w system klimatyzacji. Odpowiada on za stworzenie optymalnych warunków mikroklimatycznych panujących wewnątrz pomieszczeń. Na rynku istnieje bardzo wiele modeli klimatyzatorów, jednak bez względu na to, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, każde urządzenie powinno przechodzić regularny serwis. Umożliwi to wieloletnią pracę urządzeń bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia.

  Dowiedz się więcej
 • 21/12/2021 0 Komentarze
  Rekuperacja i klimatyzacja - czym się różnią?

  Niewątpliwie wiele osób decydujących się na budowę domu na pewnym etapie prac staje przed dylematem dotyczącym sposobu wentylacji pomieszczeń. Do wyboru jest bowiem wiele rozwiązań, a najpopularniejszymi są oczywiście rekuperacja i klimatyzacja. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, dlatego należy dobrze przemyśleć, jaki rodzaj instalacji sprawdzi się najlepiej w konkretnej przestrzeni. Oba systemy różnią się od siebie pod względem funkcjonalności oraz sposobu działania, przez co warto zapoznać się z ich szczegółową charakterystyką.

  Dowiedz się więcej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zadzwoń i zapytaj o bezpłatny projekt

KONTAKT