Wykonanie instalacji rur spiro w Rogozińcu.

Wcześniej prezentowaliśmy już część instalacji wykonanej na terenie inwestycji w Rogozińcu, a dokładnie rozprowadzenie kanałów fi 63 z rozdzielaczy do puszek rozprężnych. Chcemy podzielić się również kolejnym etapem prac związanym z rozprowadzeniem powietrza z rekuperatora do każdego z rozdzielaczy za pomocą rur spiro. Rury spiro to sztywne ocynkowane kanały wentylacyjne, które charakteryzują się niskimi oporami przepływu powietrza podczas eksploatacji instalacji. Dodatkowo ze względu na warunki temperaturowe w jakich usytułowane są kanały, wymagają one zastosowanie izolacji w postaci wełny mineralnej, kauczuku, lub innego rodzaju izolacji. W tym przypadku zastosowaliśmy najpopularniejszy materiał izolacyjny jakim jest wełna. Dostarczana jest ona w postaci „balotów”. Na miejscu sami przyklejamy wełnę na rurę i uszczelniamy łączenia srebrną taśmą izolacyjną.

Ze względu iż rekuperator znajdzie się w jednym z pomieszczeń wewnątrz budynku, docelowo zaplanowano rekuperator wertykalny. Z tego względu umocowaliśmy podejścia tak aby bezpośrednio wpiąć się pod centrale podczas kolejnego etapu. Po zakończeniu realizacji zabezpieczamy instalację na kolejne prace montażowe. Następnym razem wrócimy dopiero na etap wykończeniowy, by umocować rekuperator i wyregulować całą instalację.

Jako firma montażowa specjalizujemy się w dziedzinie pomp ciepła, rekuperacji centralnej i decentralnej, klimatyzacji oraz centralnego odkurzania. Zapewniamy fachowe doradztwo. Zaprojektujemy instalację dobraną pod twoje potrzeby i sporządzimy korzystną ofertę. Profesjonalnie zamontujemy twój sprzęt oraz służymy późniejszym serwisom. Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej na temat naszej oferty. Zapraszamy!